1 stycznia 2017 Udostępnij

Jaką rolę odgrywa dobra pasta polerska?

Jeśli chcemy, aby lakier naszego samochodu charakteryzował się nieskazitelnym wyglądem, nie możemy zapominać o tym, że osiągnięcie tego celu jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy jest on systematycznie polerowany. Tu z pomocą przychodzą tak polerki, jak i inne akcesoria, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nawet one stanowią jedynie połowę sukcesu.

Pasta polerska

Jeśli polerowanie ma zakończyć się sukcesem, będzie on możliwy jedynie wówczas, gdy zdecydujemy się na zastosowanie pasty polerskiej, o której wiadomo, że jest bezpieczna. Lakier, który nie jest poddawany zabiegom pielęgnacyjnym, szybko traci swoje właściwości. Gubi gdzieś głęboki kolor, nie ma też mowy o jego wysokim połysku. Przyczynia się do tego oksydacja lakieru, co jest związane z oddziaływaniem różnego rodzaju związków chemicznych, które są obecne między innymi w kroplach deszczu.

Jak przywrócić blask lakieru?

Oczywiście, za uszkodzenia lakieru nie odpowiadają wyłącznie reakcje chemiczne, poważnym problemem okazują się być bowiem również uszkodzenia mechaniczne. Najczęściej przybierają one postać kolistych rys, za które odpowiadają szczotki wykorzystywane przez myjnie automatyczne. Poważnym problemem potrafią być jednak również tak zwane rysy parkingowe oraz odbarwienia, które wynikają z kontaktu z autem o innym kolorze. Jeśli chcemy w skuteczny sposób przywrócić pierwotny blask powłoce lakierniczej, powinniśmy zainwestować w środki cierne. Pozwalają one na usunięcie niewielkiej części lakieru ochronnego, eliminują przy tym również wszystkie skazy.

Polerowanie lakieru

Polerowanie

Oczywiście, uzyskanie takiego efektu jest możliwe przede wszystkim wówczas, gdy zdecydujemy się na polerowanie lakieru wykorzystując w tym celu polerki automatycznej, ta bowiem charakteryzuje się nie tylko większą wydajnością, ale również skutecznością. Nie można zapominać również o tym, jak ważna jest odpowiednia pasta polerska zwłaszcza, jeśli poziom jej ścierności jest idealnie dopasowany do poziomu uszkodzeń samego lakieru.

Tu najlepiej sprawdza się kupowanie tak zwanych produktów markowych, można mieć bowiem pewność, że decydując się na ich zakup nie zwiększymy ryzyka pojawienia się kolejnych zarysowań. Istnieje spora grupa producentów, którym można zaufać, jednym z nich jest zaś firma Meguiars.

Marek Trzcina

Redakcja carisma.com.pl