31 grudnia 2016 Udostępnij

Czym wyczyścić dywaniki welurowe – niezbędne akcesoria

Dywaniki to takie wyposażenie samochodu, które ma sprawić, że łatwiej będzie utrzymywać czystość. Można dzielić je na gumowe oraz welurowe. Te drugie są ładniejsze, ale wymagać będą częstego czyszczenia.

Dywaniki welurowe

Welurowe dywaniki sprzedawane są kompletami do poszczególnych stref samochodu. Jeśli chcemy mieć komplety na rynku są w sprzedaży uniwersalne zestawy. Zaletą będzie to, że praktycznie pasować będą rozmiarem do większości modeli samochodów. nie przylegają do podłogi więc w czasie jazdy mogą się nieco przesuwać. Zalecanym rozwiązaniem będzie wybór dywaników przeznaczonych do konkretnego modelu. Rozmiarem są doskonale dopasowane do auta i mają odpowiednie miejsce na mocowanie.

Wiele dywaników jest oferowanych z dodatkowymi haftami, które mają poprawić ich estetykę, pojawia się tam np. marka samochodu czy nazwa modelu. Sprzedawcy idą oczywiście za potrzebami klientów, dlatego nie ma się co dziwić, że do zaoferowania mają również ciekawe estetycznie propozycje, gdy chodzi o dywaniki z haftem indywidualnie dopasowanym.

Czym i jak impregnować welurowe dywaniki?

Czyszczenie dywaników welurowych jest trudniejsze, ale nie będzie zadaniem nie do wykonania. Oczywiście zaczynamy od ich dokładnego wytrzepania. Następnie można je dokładnie odkurzyć. Oprócz zanieczyszczeń powstają również plamy z różnego rodzaju jedzenia, które w aucie będzie spożywane.

Środki do czyszczenia dywaników

Dlatego poza odkurzaniem będzie się można zdecydować również na pranie takich dywaników z użyciem specjalnie przygotowywanych w tym celu środków chemicznych. Chcąc je zastosować musimy potem liczyć się z koniecznością również dokładnego suszenia takich dywaników. To bardzo istotna kwestia, która musi być brana pod uwagę. Z drugiej strony takie środki charakteryzują się dużą skutecznością w działaniu i to sprzątanie z nimi okaże się dokładniejsze.

Dostępne na rynku środki pozwalają nam na czyszczenia na mokro albo na sucho. Jeśli chcemy je stosować należy również pomyśleć o czyszczeniu boków drzwi czy podsufitki. Czasami dostajemy do nich specjalne pistolety, które potem będzie można wygodnie podłączyć do sprężarki, to również praktyczna opcja. Poza piankami czy płynami nadal w sklepach będziemy w stanie znaleźć opcje klasyczne a więc specjalne proszki do prania, które także są chętnie wybierane pod kątem skuteczności działania.

Krzysztof Wróbel

Redakcja carisma.com.pl