22 kwietnia 2017 Udostępnij

Jak uprać wnętrze auta?

Jeśli auto jest wiekowe nie musi to oznaczać, że będzie tam brzydki zapach. Zamiast perfumować pojazd lepiej będzie go skutecznie oczyścić. Skąd bierze się taki mdły zapach w starych samochodach? Najczęściej będzie to związane z roztoczami, które gromadzić się będą w materiałach tapicerskich w samochodach.

Bakterie w układzie wentylacji oraz klimatyzacji czasem mogą być także w filtrach kabinowych, który może zostać zatkany, kurz i resztki organiczne będzie się przewozić miesiącami, a to będzie decydować o tym, że ma to niekorzystny wpływ na nasz samochód, powoduje poważne problemy z zapachem w samochodzie.

To doprowadzać będzie do tego, że w naszym samochodzie pojawić się może przykry zapach. ograniczony będzie między innymi przepływ powietrza i filtr powinno się wtedy zmienić. Wtedy może się pojawić zdecydowana poprawa zapachu. Zdecydowanie gorzej będzie w momencie, gdy auto jest mocno zawilgocony, albo też dochodzić będzie do podtopienia. Woda wtedy powodować będzie zniszczenia, które spowodują, że usuwanie zabrudzeń i zapachów będzie bardzo trudne. To sytuacja, z którą często nie będzie można sobie poradzić. Dlatego właśnie popowodziowe samochody będzie można szybko rozpoznać w komisach. Wszystkie mają uchylone szyby i znajdują się tam rozwieszone rzędami choinki zapachowe, które mają powodować, że uda się usunąć przykre zapachy.

Odświeżenie samochodu

Pranie tapicerki

Jak przygotować wnętrze do czyszczenia

Samochód zanim będzie uprawny powinien być dokładnie odkurzony. Inaczej płyn czy też piana będzie mieszać się z brudem i niestety stworzy się błoto, a dalej będzie można zauważyć, że pojawią się plamy, których usunięcie będzie potem bardzo trudne. Przyda się także ssawka szczelinowa, która w ten sposób umożliwi nam usunięcie zabrudzeń z takich miejsc, które są szczególnie trudno dostępne. Jeśli samochód ma kanapy składane i będzie można wyjmować siedzenia będzie trzeba je usunąć i wtedy oczyścić te przestrzenie, które znajdują się pomiędzy siedzeniami. Czasami będzie się również pojawiać źródło smrodu, ponieważ odkryte będą resztki jedzenia. Po ich usunięciu uda się pokonać przykry zapach.

Pranie wnętrza samochodu

Najwygodniej jest kupić dobry środek w spreju. Jeśli ktoś ma profesjonalny odkurzacz piorący, wtedy rzeczywiście można oczekiwać, że sprzątanie będzie dokładne. Do większego auta trzeba mieć przynajmniej kilka opakowań. Wydatek możliwe, że będzie spory, ale rzeczywiście dobrze będzie się na niego zdecydować, jeśli chcemy skutecznie oczyścić samochód to warto inwestować w dobry produkt.

Marek Trzcina

Redakcja carisma.com.pl