31 grudnia 2016 Udostępnij

Środki do czyszczenia deski rozdzielczej – na co zwrócić uwagę

Czyszczenie wnętrza pojazdu nie jest zadaniem trudny, jednak warto wiedzieć jakich środków używać, by efekty były trwałe. O plastiki w środki samochodu warto zadbać i to regularnie. Raz w miesiącu można im kilkanaście minut poświęcić.

Deska rozdzielcza

Jeśli chcemy, by wszystko wyszło idealnie warto tę czynność łączyć z innymi. Najlepiej najpierw bardzo dokładnie odkurzyć auto. W ten sposób będziemy mogli usunąć kurz i luźny brud. Nie ma oczywiście przeciwwskazań do tego, by ssawką potraktować również deskę rozdzielczą oraz schowki. Odkurzenie podszybia będzie nam dużo dawać, ponieważ tam są wyloty wentylacji i dlatego będzie to pozwoliło zebrać pokaźną dawkę kurzu. Druga czynność, którą warto wykonywać to również mycie szyb od środka.

Przednia szyba

Szczególną uwagę trzeba zwracać oczywiście na przednią szybę. Nawiewy potrafią ją poważnie przykurzyć. Szyby warto myć właśnie przed czyszczeniem deski oraz plastików. Z całością zachlapią się przy tym nieco. Do mycia szyb od wewnątrz można mieć tylko zwykły płyn, nic specjalnego. Następnie czyścimy deskę ściereczką z mikrofibry, która dobrze zbiera brud i nie zostawi żadnych nitek. Unikamy oczywiście ręczników papierowych, ponieważ po nich zostawać będą włoski i strzępki.

Wnętrze samochodu

Czym czyścić deskę?

Na rynku znajdzie się sporo środków chemicznych, które służą czyszczeniu plastików wnętrza. Nie wszystkie jednak pasują do deski rozdzielczej oraz podszybia. W szczególności najważniejsze, by owe środki nie nadawały pomysły. Wyglancowana deska rozdzielcza w słoneczny dzień odbije się w przedniej szybie oraz może oślepić kierowcę. Nie będzie to ani przyjemne ani bezpieczne. Dlatego unikamy w tych miejscach stosowania tych środków, które doprowadzą do połysku. Jeśli zabrudzenia są dość silne to tak naprawdę dobrze będzie wcześniej potraktować te zabrudzenia również dodatkowo specjalną pianką, która usunie te największe zabrudzenia i dlatego dobrze się sprawdzi.

Jeśli nakładamy piankę najlepiej na kilka minut ją zostawić, ponieważ w tym czasie brud się rozpuści i potem można całość czyścić szmatką. Zwykłe zabrudzenia powinien usunąć skutecznie płyn do plastików. A tutaj już wybór jest bardzo duży. Przy wyborze płynu warto mieć także taki, który charakteryzuje się antystatycznością i dlatego będzie skutecznie odpychał kurz.

Marek Trzcina

Redakcja carisma.com.pl