21 maja 2021 Udostępnij

Filtry powietrza i filtry oleju w samochodach

Silnik samochodu jest jego sercem i duszą, bez której pojazd nie przetrwa nawet minuty. Dlatego tym bardziej istotne staje się dbanie o silnik samochodu i utrzymywanie go w jak najzdrowszym stanie. Zauważono, że filtr powietrza i filtr oleju to dwie najbardziej kluczowe części silnika, które pozwalają mu pracować nawet w niesprzyjających warunkach. Filtry powietrza w samochodach mają prostą funkcję utrzymywania robaków, kamieni, cząstek kurzu, gałązek i innych tego typu odpadów na dystans i zapobiegają uszkodzeniu silnika przez cokolwiek. Z drugiej strony, filtry oleju w samochodach działają jak nerki i oczyszczają olej silnikowy z wszelkich zanieczyszczeń, które zostały zmieszane z cieczą.

To są powody, dla których po każdym serwisie samochodowym dealerzy nalegają na wymianę obu tych filtrów i instalują nowe. Dzieje się tak dlatego, że filtry powietrza i oleju przyciągają wszystkie szkodliwe cząstki i wyrzuca je, zapewniając w ten sposób pełną ochronę wnętrza silnika. Te samochodowe filtry powietrza mają zdolność do złapania nawet najmniejszej plamki brudu i usunąć go z młyna samochodu. Filtry powietrza w samochodach są jednymi z jego najbardziej znaczących części, ponieważ pozwalają silnikowi na przeprowadzenie spalania poprzez dostarczenie mu wymaganej ilości powietrza. Jeśli powietrze idzie wewnątrz komory spalania silnika jest brudny, to proces nie może być tak wydajne i może spowodować słabe przebiegu samochodu.

Filtry oleju w samochodach pomagają w utrzymaniu odpowiedniego ciśnienia cieczy potrzebnej do pracy silnika. Wewnętrzne elementy silnika, takie jak zawory, tłoki i wały muszą się obracać i pracować płynnie, aby samochód jeździł komfortowo. Najmniejsze zanieczyszczenie lub kawałek metalu w oleju może zrujnować te części i może powodować ścieranie samego silnika. Te filtry oleju w samochodach zapewniają, że każde łożysko i część mechaniczna silnika obraca się i jeździ doskonale, nie powodując żadnych utrudnień w ruchu pojazdu. W przypadku, gdy te filtry nie są wymieniane od czasu do czasu, to brudny olej będzie recyrkulował w częściach silnika i ostatecznie spowoduje uszkodzenie samochodu.

Filtr oleju samochodowego

Filtry powietrza w samochodach, jak również filtry oleju są bardzo łatwe do wymiany i mogą być wykonane ręcznie też. Można skorzystać z pomocy broszury producenta samochodów, aby uzyskać informacje, kiedy dokładnie te filtry samochodowe powinny być zmieniane. Filtry te są dostępne w prawie wszystkich wiodących sklepach mechanicznych na rynku i przyjechać jak na specyfikacji samochodu. W celu upewnienia się, że silnik nie traci żadnej wydajności i mocy, te filtry samochodowe powinny być wymieniane od czasu do czasu. Można również skonsultować się z jego / jej pobliskiego mechanika o różnych metod utrzymania samochodu silnik zdrowy i serdeczny. Zaleca się jednak, że te filtry powinny być wybrane zgodnie z samochodem i rzeczywisty rozmiar, który pasuje prawidłowo pod maską.

Samochodowy filtr powietrza

samochód

Marek Trzcina

Redakcja carisma.com.pl