31 grudnia 2016 Udostępnij

Czym jest auto detailing?

Jeśli chcemy zrozumieć czym jest auto detailing należy pomyśleć o centrum odnowy biologicznej. Tam poddajemy się zabiegom, które mają nas doprowadzić do doskonałego wyglądu. Wszystko po to, by lepiej się czuć i młodziej wyglądać.

Takimi centrami dla samochodów są właśnie warsztaty, które oferują nam auto detailing. Jest to proces, który ma sprawić, że uda się nam zregenerować lakier i innych elementów nadwozia. Podobne procesy zachodzą we wnętrzu, gdzie po dokładnym czyszczeniu tapicerka oraz elementy wykończeniowe są zabezpieczone przed zniszczeniem.

Nadwozie

W ramach usług auto – detailingu nasze nadwozie odzyska swoją młodzieńczą świeżość. W tym celu najpierw usuwa się wszelkie niedoskonałości, a dalej dokładnie myje się auto co znaczy, że również usuwa się wszelkie smoły, asfalt czy żywicę przy użyciu specjalnych preparatów. Do tego celu używane są środki chemii penetrującej, która dotrze do wszelkich zagłębień.

Połysk lakieru

Umyty lakier będzie można również czyścić glinkami, które wyciągają brud niewidoczny dla oka. Uzupełnia się ubytki lakieru, jeśli takie istnieją. Tak przygotowywane nadwozie polerować można pastami o różnym poziomie ścieralności. Ostatni etap to jeszcze zabezpieczenie lakieru przed działaniem warunków zewnętrznych. Najbardziej popularna opcja to zastosowanie wosków, które będą nadawać połysk. Podobnie dobrze sprawdzają się sealanty, które są wytrzymalsze niż wosk, ale znowu są one mniej efektowne. W sprzedaży znajdują się także powłoki kwarcowe czy ceramiczne, których trwałość to 2-5 lat.

Zabiegi samochodowe

Ochrona lakieru

Jednak autodetailing bierze pod uwagę wszystkie elementy samochodu nie tylko lakier. Można zająć się szybami, na których pojawić się może warstwa hydrofobowa. Dobrze będzie zabezpieczyć także koła samochodu przez specjalne powłoki, które je zabezpieczą przed działaniem soli drogowej. Umożliwiają one łatwiejsze usuwanie nalotów, które powstają w czasie hamowanie.

Czyszczenie wnętrza

Wnętrze auta w procesie auto detailingu będzie bardzo dokładnie sprzątane. Zaczyna się od czyszczenia podsufitki, potem jest pranie tapicerki a wszystko kończy się dbaniem o podłogę. Do tego oczywiście czyszczenie każdego elementu plastikowymi specjalnymi produktami, które usuwają kurz oraz tłuszcz. Następnie pokrywa się je specjalną chemią. Myte oraz zabezpieczane są także uszczelki w drzwiach czy klapie bagażnika.

Dariusz Jabłoński

Redakcja carisma.com.pl